W jaki sposób można szybko zapuścić paznokcie?

jak zapuścić paznokcie

Jak szybko zapuścić paznokcie?

Można zaobserwować, że zdecydowana większość pań przywiązuje ogromną uwagę do tego, by ładne i długie paznokcie. Ponadto coraz większa liczba przedstawicielek płci pięknej szuka specjalnych specyfików na porost paznokci. Jak wiadomo, ich zapuszczanie jest bardzo ciężkim procesem.

Co zrobić, by szybko zapuścić paznokcie?

Jak szybko rosną paznokcie?

Należy mieć świadomość, że zdrowe paznokcie powinny rosnąć około 0,1 mm każdego dnia. Oznacza to tym samym, że po miesiącu osiągną rozmiar 3 mm. Godny uwagi jest fakt, że u niektórych osób paznokcie mogą rosnąć szybciej. Wtedy w ciągu 30 dni mogą urosnąć do 4 mm. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że paznokcie w trakcie lata rosną szybciej niż zimą.

Manicure hybrydowe

Jeżeli paznokcie nie będą właściwie odżywiane, stosunkowo szybko mogą się łamać i rozdwajać. Bardzo duża liczba pań z tego powodu w celu przyspieszenia wzrostu paznokci podejmuje decyzję o zrobieniu sobie manicure hybrydowego. Kobietom, które są zainteresowane uzyskaniem długich i naturalnych paznokci rekomendowane jest wykonywanie naprzemiennie manicure hybrydowego z odpowiednią pielęgnacją płytki paznokcia. Dzięki temu dziewczyny będą miały pewność, że ich paznokcie nie tylko będą rosły szybciej, ale również nie będą się łamały. Warto wiedzieć, że wspomnianym sposobem możliwe jest osiągnięcie długich paznokci na przestrzeni tygodnia.

Dieta

Nie można oczywiście pod żadnym pozorem zapomnieć dbać o właściwą dietę, a także dostarczaniu organizmowi wszystkich koniecznych wartości odżywczych. Należy mieć świadomość, że suplementacja witamin i składników odżywczych może bardzo pomóc paniom w uzyskaniu zdrowych i długich paznokci. Rekomendowane jest suplementowanie witamin (A, B1, B2, B6, B12, E, PP, H0), a take kwasu foliowego i pantotenowego, żelaza, jodu i cynku. Pomocne dla paznokci mogą być także L-cysteina i B-katoten.

Jakie domowe sposoby można wykorzystać, by paznokcie szybciej rosły?

Czego nie powinno się robić?

Jak zostało już wspomniane wcześniej paznokcie naturalnie nie rosną w szybkim tempie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kobiety bardzo często spowalniają ten proces przez obgryzanie paznokci. Warto wiedzieć, że w ciągu zaledwie dwóch dni można zaprzepaścić cały miesiąc ich pielęgnacji i zapuszczania. Godny uwagi jest fakt, że w przypadku obgryzania paznokieć będzie odrastał nierówny i kruchy.

Jak można sobie z tym poradzić?

Paniom, które mają ogromne problemy z obgryzaniem paznokci i skórek zalecane jest kupienie specjalnego lakieru. Jego zadaniem będzie sprawienie, by smak paznokci był nieprzyjemny i gorzki. W ten prosty sposób kobieta nie będzie w ogólne zainteresowana ich obgryzaniem.

Czym jest nocna kuracja?

Można zaobserwować, że z roku na rok wśród przedstawicielek płci pięknej coraz większym zainteresowaniem cieszy się nocna kuracja. W najprostszym możliwym ujęciu jest to świetna metoda na przyspieszenie wzrostu paznokci. Polega bowiem na nałożeniu na dłonie maseczki z witaminą E. Gotowy preparat można nałożyć zarówno na płytkę i skóry. Oczywiście okres trzymania takiej maseczki to cała noc. Kobiety, które nie posiadają kapsułek z witaminą E, mogą moczyć paznokcie w oliwie z oliwek

Domowe odżywki

Pierwsza domowa odżywka

Kolejnym sposobem jest domowa odżywka. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przepis na nią jest bardzo prosty. W pierwszej kolejności trzeba do naczyń z ciepłą wodą wyspać łyżeczkę soli. Najlepszą opcją będzie sól morska, która wykazuje się działaniem przyspieszającym wzrost paznokci. Do miski należy dodać łyżkę oliwy z oliwek, sok z połówki cytryny. Kolejnym etapem będzie mieszanie dłoni w misce przez 10 dni po 20 minut dziennie. Należy zadbać o to, by maczane paznokcie były obcięte na krótko. Oczywiście nie może być na nich położona odżywka czy lakier.

Druga domowa odżywka

Drugą domową odżywką, która może pomóc paniom zapuścić paznokcie w ciągu zaledwie pięciu dni jest odżywka z siemienia lnianego. Panie, które podejmą decyzję o zastosowaniu wspomnianego siemienia lnianego na swoje paznokcie sprawią, że będą one doskonale odżywione, bardziej sprężyste i zdrowsze. Wystarczy w tym celu wymieszać zaledwie jedną łyżeczkę siemienia lnianego z wodą, a następnie gotować je do momentu uzyskania gęstego kleiku. W tym przypadku rekomendowane jest maczanie paznokci w roztworze przez minimum 15 minut przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Czy możliwe jest zapuszczenie paznokci za pomocą manicure?

Podczas zapuszczania paznokci kobiety muszą pamiętać, jak istotną rolę odgrywać będzie dbanie o dłonie, a także umiejętne wykonywanie manicure. Doskonałym przykładem może być korzystanie z gumowych rękawic w trakcie wykonywania prac domowych. W ten prosty sposób dłonie i paznokcie będą chronione. Można również dzięki temu zminimalizować ryzyko złamania paznokci. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że działanie detergentów może przyczynić się do osłabienia płytki paznokci. Z kolei rozdwojoną przez ich działanie płytkę panie będą musiały obciąć. Istotne znaczenie ma także wybieranie właściwego kształtu paznokci. Musi być on bowiem dopasowany do stylu życia przedstawicielki płci pięknej. Godny uwagi jest fakt, że kwadratowe paznokcie będą wykazywały się odpornością na różnego rodzaju zniszczenia mechaniczne.