W jaki sposób powinno się dobrać makijaż do granatowej sukienki?

makijaż do granatowej sukienki jaki pasuje

Makijaż do granatowej sukienki

Warto wiedzieć, że makijaż do granatowej sukienki jest w przygotowaniu znacznie trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Znaczna większość pań postawi w takim przypadku na niebieskie cienie. Nie jest to jednak najlepsza opcja. Kobiety dużo lepiej będą prezentowały się w makijażu w stylu nude z bardziej podkreślonymi ustami.

Jaki makijaż będzie najlepszym rozwiązaniem do granatowej sukienki?

Można zaobserwować, że omawiany granat bardzo często traktowany jest jako nowa czerń. Oznacza to w najprostszym możliwym ujęciu, że zdecydowanie się przez przedstawicielkę płci pięknej na granat będzie lepszym wyborem niż czerń. Jest bowiem zarówno elegancki, jak i kobiecy. Ponadto doskonale będzie zastępował czerń w trakcie różnego rodzaju oficjalnych uroczystości. Godny uwagi jest fakt, że granat świetnie zda egzamin także w miejscu pracy. Doskonale komponuje się bowiem z beżem czy bielą. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że granatowa sukienka jest uniwersalnym rozwiązaniem na każdą okazję. Panie nie zawsze jednak wiedzą, jak powinien wyglądać makijaż do sukienki w takim kolorze. Jest to bardzo stonowana barwa, dlatego kobieta będzie mogła spokojnie poszaleć z makijażem ust. Doskonałym przykładem może być wyrazista szminka w kolorze fioletowym czy czerwonym.

Czego dokładnie kobiety będą potrzebowały do zrobienia makijażu?

Zalecane jest, by makijaż oczu do granatowej sukienki bazował na palecie brązów. Panie będą potrzebowały przynajmniej trzech odcieni, czyli różowawo-beżowego, jasnego, a także pośredniego np. matowego brązu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że makijaż oczu powinien być tylko tłem dla bardzo mocno pomalowanych ust na kolor krwisto-czerwony.

Odpowiednie wykonanie makijażu twarzy

Makijaż twarzy zostanie wykonany prawidłowo tylko wtedy, gdy kobieta zachowa odpowiednią kolejność.

Nałożenie primera

Zalecane jest zaczęcie od nałożenia primera. W najprostszym możliwym ujęciu jest to kosmetyk, który pozwoli utrzymać się podkładowi na twarzy na znacznie dłużej.

Nałożenie podkładu

Następnym etapem będzie nałożenie na twarz podkładu. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo opcji tego kosmetyku. Można bowiem zaopatrzyć się w kryjące fluidy czy rozświetlające kremy CC lub BB. Zalecane jest postawienie na podkład, który idealnie będzie pasował do odcienia cery przedstawicielki płci pięknej, a także jej rodzaju. Godny uwagi jest fakt, że cery naczynkowe lub z trądzikiem bardzo często wymagają mocniejszego krycia.

Nałożenie pudru

Panie w celu zagruntowania podkładu, powinny nałożyć na niego transparentny puder większym pędzlem lub puszkiem. Oczywiście nie ma większego problemu, by nałożyć go więcej. Wystarczy później swobodnie strzepnąć opad cieni. Dzięki temu makijaż zostanie wyczyszczony. Należy pamiętać, aby większą ilość transparentnego pudru nałożyć pod oczami. Można to zrobić gąbeczką lub pędzlem.

Koniecznie przeczytaj:  W jaki sposób powinno się dobrać makijaż do czarnej sukienki?

Właściwe nałożenie cieni

Jest to jedna z najważniejszych części wykonywania makijażu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy kolor tęczówki czy odcień cery będzie potrzebować zupełnie innego zestawu kolorystycznego podstawowych brązowych cieni. Warto wiedzieć, że kobiety o zielonkawych oczach znacznie lepiej będą się prezentowały w jaśniejszych, chłodnych brązach. Z kolei w przypadku piwnookich znacznie lepiej egzamin zdadzą złotawe, ciepłe odcienie cieni do powiek.

Nałożenie bazy pod cienie

Pierwszym etapem będzie oczywiście odpowiednie nałożenie bazy pod cienie. Dopiero później można zdecydować się na nałożenie na całej powierzchni oka najjaśniejszych cieni. Nie można oczywiście pod żadnym pozorem zapomnieć o wewnętrznym kąciku oka. Rekomendowane jest bowiem podkreślenie tej części jasnym cieniem.

Zaznaczenie górnej linii oka

W następnym kroku powinno się zaznaczyć górną linię oka pośrednim kolorem. W największym uproszczeniu wystarczy narysować pędzlem o owalnym kształcie delikatny łuk nad załamaniem powieki. W tym momencie kobieta może już zacząć wypełniać powiekę tym kolorem cienia. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zaczęcie od zewnętrznego oka. Zalecane jest, by cień był nakładany owalnym pędzelkiem. Należy okrężnymi ruchami wklepywać go w powiekę. Powieka powinna być wypełniona w ten sposób do 3/4 powierzchni. Kolejnym etapem będzie delikatne blendowanie cienia pośredniego z jasnym, w miejscu, w którym dwa wspomniane odcienie będą się stykały.

Dodanie oku odpowiedniej głębi

Warto sięgnąć po mniejszy pędzel, którym kobieta będzie mogła precyzyjniej nakładać cień. Rekomendowane jest postawienie na najciemniejszy cień, a następnie położenie go w zewnętrznym kąciku oka. Kolejnym krokiem będzie ponowne użycie owalnego pędzla do blendowania i roztarcie ostrych kontur z ciemnego cienia. Należy szczególnie skupić się na górnej linii nad zagięciem powieki.

Wykończenie makijażu

Doskonałym wykończeniem może być zaznaczenie cielistą kredką linii dolnej powieki ponad rzęsami. Dzięki temu przedstawicielka płci pięknej będzie mogła swobodnie otworzyć oko. W tym momencie można jasnym cieniem ponownie zaznaczyć wewnętrzny kącik oka.

Nie można zapomnieć o makijażu rzęs i brwi

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że makijaż oczu do omawianej granatowej sukienki nie będzie perfekcyjny, jeżeli kobieta nie zadba o świetnie wytuszowane rzęsy czarną maskarą. Następnym etapem będzie prawidłowe wypełnienie brwi. Można je wypełnić bez większego problemu cieniem w odcieniu włosów. Nie jest rekomendowane rysowanie nowego kształtu brwi. Warto zadbać o wypełnienie prześwitów między włoskami. W ten prosty sposób brwi będą wydawały się pełniejsze.

W jaki sposób pomalować usta?

Ostatnim krokiem jest pomalowanie ust szminką. Zdecydowanie najlepszą opcją będzie wypełnienie wspomnianych ust wyrazistym, czerwonym kolorem. Warto wiedzieć, że pomadka będzie się lepiej trzymała na ustach, jeżeli kobieta wcześniej odpowiednio wypełni je konturówką.