Codzienna pielęgnacja twarzy – o czym warto pamiętać?

Jak codziennie dbać o cerę, aby nadać jej zdrowy blask?

Oczyszczanie twarzy

Trudno jest wystarczająco podkreślić wagę codziennego oczyszczania twarzy. Właśnie w tym procesie zmywamy resztki makijażu, filtrów UV, a także zanieczyszczenia, na przykład miejskie, które w znacznym naszym stopniu jej szkodzą. Oczyszczanie powinno być dokładne i odbywać się przynajmniej raz dziennie, wieczorem. Są zwolennicy pozostawienia twarzy bez mycia rano – twierdzą oni, że skóra w czasie nocy regeneruje się i naturalny, delikatny film, który się na niej pojawia powinien zostać na miejscu, ponieważ jest dobrze oddziałuje na skórę. Są jednak osoby, które zdecydowanie bardziej wolą umyć twarz przed nałożeniem na przykład makijażu. Oba te rozwiązania są dobre, nie ma jednak wątpliwości, że bez oczyszczenia wieczorem trudno cieszyć się zdrową i pełną blasku skórą. Jak je przeprowadzać? Można zdecydować się na przykład na oczyszczenie dwufazowe – na pierwszym jego etapie wykorzystujemy produkt na bazie olejku, może to być na przykład płyn do makijażu czy balsam, który rozpuszcza się pod wpływem ciepła palców, albo sam olejek. Taki produkt świetnie radzi sobie na przykład z pozostałościami filtrów UV, których zmycie wcale nie jest tak oczywistą sprawą. Następnie zastosować możemy produkty na bazie wody, piankę lub delikatne żele. Tego typu kosmetyki poradzą sobie z pozostałościami olejku, ale także oczyszczą pory i sprawią, że skóra odświeży się. Od czasu do czasu, w taką pielęgnację włączyć też można na przykład peeling w formie myjącego żelu lub maski, którą pozostawiamy na skórze na kilka, kilkanaście minut. Jego głównym zadaniem jest ściągnięcie ze skóry martwego, zalegającego naskórka i dogłębne oczyszczenie porów, dzięki czemu skóra jest lepiej przygotowana na procesy nawilżania.

Tonizowanie skóry

Kolejną kwestią, o której warto pamiętać jest tonizowanie skóry po jej oczyszczaniu. Naturalne pH cery może zostać zaburzone po myciu, jego przywrócenie jest niezwykle ważne, ponieważ to właśnie dzięki pH, na powierzchni skóry bytować może pozytywnie oddziałujący na nią mikrobiom. Chroni on na przykład przed powstawaniem drobnoustrojów chorobotwórczych. Dlatego też bardzo dobrą praktyką jest nałożenie na skórę toniku – świetnie sprawdzają się produkty w spray’u, które zostaną nałożone bezpośrednio na twarz, nie na wacik. Dzięki takiego takiemu rodzajowi aplikacji nie tracimy części kosmetyku. Wybierając kosmetyki tonizujące, warto zwrócić uwagę na przykład na produkty prebiotyczne i probiotyczne, świetnie ukoją one cerę, nadają się zarówno do skór przesuszonych jak i trądzikowych.

Codzienne nawilżanie

W codziennej pielęgnacji niebagatelne znaczenie ma nawilżenie. Dobry krem nawilżający do twarzy to podstawa zdrowego, pełnego blasku wyglądu skóry. Również w tym wypadku zastosować można kilka kosmetyków, idąc tropem koreańskich marek. Na przykład na początku nakładamy płynną esencję doskonale przygotowującą skórę do kolejnych produktów, później skoncentrowane serum, które dostarczy cerze składników takich jak witamina C czy kwas hialuronowy, a na końcu krem nawilżający, który zabezpieczy skórę przed utratą wilgoci i rozświetli ją. Tego typu dobrze skomponowana pielęgnacja pozwala uzyskać najlepsze efekty.

Świetną bazą porad dotyczących pielęgnacji twarzy jest portal https://ohmyface.pl/. Warto zajrzeć na stronę.