Co powinno się zrobić, aby włosy szybciej rosły?

co na porost włosów

Warto wiedzieć, że zdrowe włosy są pewnego rodzaju zewnętrznym symptomem bardzo dobrej ogólnej kondycji organizmu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ich świetny wygląd predysponowany jest przede wszystkim względami genetycznymi. Istotne znaczenie mają także takie czynniki, jak właściwa pielęgnacja, styl życia czy dieta. Należy zaznaczyć, że odpowiednio pielęgnowane włosy na pewno odwdzięczą się zarówno optymalnym wzrostem, jak i bardzo dobrym wyglądem.

Właściwe mycie włosów

Rekomendowane jest mycie włosów w umiarkowanej ciepłej wodzie. Z kolei ostatni spłukanie powinno odbywać się przy chłodniejszej lub zimnej. Świetnym rozwiązaniem będzie także stosowanie kosmetyków, które są z jednej linii pielęgnacyjnej. Chodzi tutaj o odżywkę, szampon i maskę. Nie tylko będą uzupełniały swoje działanie, ale również są kompatybilne. Oczywiście wspomniane wcześniej kosmetyki należy dobierać zawsze do gatunku włosa oraz używać naprzemiennie poszczególnych serii. Można również zdecydować się od czasu do czasu na przeplatanie swoich ulubionych linii pielęgnacyjnych szamponem oczyszczającym. Należy zaznaczyć, że formuła tego produktu może być zbyt silna, aby stosować ją do regularnej pielęgnacji, jednaj sporadyczne używanie umożliwi oczyścić włosy z nadmiaru sebum czy złuszczającego się naskórka ze skóry głowy.

Systematyczne strzyżenie

Przedstawicielki płci pięknej, a także panowie muszą pamiętać, żeby regularnie podcinać włosy. Jest to bardzo ważny aspekt, dzięki któremu możliwe jest zachowanie właściwej kondycji włosów. Zalecane jest przycinanie od 1 do 2 cm co drugi miesiąc. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniane podcinanie bezpośrednio nie przyczyni się do szybszego wzrostu włosów. Godny uwagi jest jednak fakt, że zdrowe końcówki nie będą przyjmowały różnego rodzaju zanieczyszczeń z zewnątrz. Oczywiście będzie to oddziaływało na ich kondycję, a także właściwie zabezpieczy przed kruszeniem się czy rozdwajaniem. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie korzystanie z usług zaufanego fryzjera. Należy zaznaczyć, że fachowe strzyżenie wpłynie na kondycję omawianych włosów. W salonach fryzjerskich można obecnie skorzystać z zabiegów typu kompres. W najprostszym możliwym ujęciu polegają one na tym, że środki przeznaczone do pielęgnacji zaproponowane przez fryzjera aktywują się przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń emitujących ciepło, co zdecydowanie zwiększa skuteczność danego zabiegu.

Pielęgnacja domowa, która sprawi, że włosy będą rosły szybciej

Warto wiedzieć, że kompresy można wykonać w domu. Oczywiście różnego rodzaju urządzenia fryzjerskie będą musiały być zastąpione foliowym czepkiem założonym na głowę, który będzie owinięty ciepłym ręcznikiem. Pozwoli to skumulować temperaturę wewnątrz kompresu. Rekomendowane jest również zastosowanie odpowiedniej diety.

Koniecznie przeczytaj:  Jak zrobić fale na włosach?

Zabiegi pielęgnacyjne w warunkach domowych

Obecnie można wyróżnić mnóstwo efektywnych zabiegów pielęgnacyjnych w warunkach domowych. Największą skutecznością wykazują się trzy rozwiązania.

Masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy może być wykonywany praktycznie za każdym razem w trakcie mycia głowy. Należy zaznaczyć, że masaż może być być wykonywany nawet codziennie. Wystarczy w tym celu kierować okrężnymi, bardzo delikatnymi ruchami opuszków palców od czoła w kierunku karku. Dzięki temu można w prosty sposób pobudzić krążenie krwi. Sprzyja to oczywiście nie tylko dotlenieniu cebulek włosa, ale również oczyszczeniu powierzchni skóry głowy. Godny uwagi jest fakt, że do wspomnianego masażu można także użyć dostępnych na rynku gotowych ampułek, których zadaniem jest stymulowanie wzrostu włosa. Świetnym rozwiązaniem będzie także samodzielne przygotowanie naturalnych preparatów w oparciu o olejki. Ponadto masażowi może towarzyszyć szczotkowanie. Warto jednak pamiętać, aby szczotkować tylko suche włosy.

Wcierki

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych można zaopatrzyć się w gotowe preparaty wykazujące się właściwościami stymulującymi wzrost włosa w formie ampułek czy płynów przeznaczonych do wcierania w skórę głowy. Należy mieć świadomość, że można przygotować wcierkę samodzielnie. Doskonałym przykładem może być sok z rzepy czy wyciągi z kozieradki i lukrecji.

Olejowanie

Olejowanie powinno się przeprowadzać praktycznie zawsze przed myciem włosów. Zalecane jest przeprowadzenie zabiegu ciepłą emulsją olejową. Do przygotowania emulsji przydatny będzie olej bazowy. Może to być oliwa z oliwek, olej kokosowy lub migdałowy. Następnie warto dodać do niego kilka kropel olejku rozmarynowego, z mięty pieprzowej czy musztardowego. Kolejnym etapem będzie rozprowadzenie emulsji po włosach przy wykorzystaniu grzebienia. Dopiero później można założyć na głowę foliowy czepek i owinąć go ciepłym ręcznikiem.

Dieta

Warto wiedzieć, że dieta, która będzie stymulowała świetną kondycję włosów, a także ich wzrost musi być niezwykle bogata w proteiny. Rekomendowane jest również wzbogacenie jej o ryby, chude mięso, jajka, soję, warzywa, owoce (jagodowe). W przypadku wspomnianych warzyw trzeba postawić na pomidory, marchew, fasolę i warzywa kapustne. Nie można pod żadnym pozorem zapomnieć o właściwym nawodnieniu. Należy pić minimum 2-3 litry wody dziennie.