Paznokcie hybrydowe na lato – najmodniejsze kolory

Latem nosimy jaśniejsze stroje i lżejsze stylizacje – wymaga tego moda i pogoda. A co z paznokciami? Omawiamy trendy w manicure na lato.

Hybryda czy klasyczny

Latem zdecydowanie lepiej postawić na manicure hybrydowy. Paznokcie hybrydowe na lato są trwalsze od klasycznego manicure, lakier dłużej się utrzymuje, a paznokcie przesuszone piaskiem czy podróżą nie będą się tak często łamać. Dodatkowo taki manicure, jeśli o niego dbamy, z powodzeniem wytrzyma dwa tygodnie urlopu, co w wakacje nie jest przecież bez znaczenia. Tak więc na lato zdecydowanie polecamy hybrydę, nawet, jeśli na co dzień nie zawsze wybierasz ten rodzaj manicure.

Paznokcie hybrydowe na lato – trendy

W trendach na tę porę roku wyróżnia się kilka, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Subtelne pastele

Latem na paznokciach królują kolory, ale w wersji delikatnej i subtelnej. Pastelowe odcienie różu, zieleni, żółtego czy niebieskiego to polecane kolory na ciepłą porę roku. Najczęściej w wersji multicolour, nawet na każdym paznokciu inne, ale zawsze w wersji pastelowej.

Takie delikatne odcienie wyglądają świetnie do wszystkiego, ale najbardziej będą się komponować z romantyczną, kwiecistą sukienką.

Neonowo

Jeśli pastele to nie twoja bajka, na topie są też intensywne, neonowe kolory. Podobnie jak poprzedniego lata – modne są w wersji french, czyli barwne paseczki na końcu paznokci w kolorze nude. Tutaj, podobnie jak w poprzednim trendzie, sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy na każdym paznokciu jest pasek innego koloru.

To dobra propozycja dla lubiących kolor, modę i zabawę. Wykorzystanie french manicure sprawia jednocześnie, że możesz do nich nosić wszystkie kolory ubrań bez obaw, że coś nie będzie pasowało.

Baby boomer

To jeden z nowszych trendów, który podbił świat i wciąż trzyma się mocno. Nic dziwnego, bo taki manicure wygląda stylowo, ponadczasowo i elegancko. Baby boomer to nic innego jak french w wersji ombre. Jeśli nic ci to nie mówi, już wyjaśniamy – jest to manicure w kolorze nude przechodzącym w biel w miarę zbliżania się do krawędzi paznokci. Baby boomer może być matowy, brokatowy, zdobny w kryształki – wszystko zależy od twojej wyobraźni, ewentualnie od okazji. Lato to także sezon ślubów, a ta stylizacja sprawdzi się świetnie do białej sukni.

Kwiatowe zdobienia

Motywy kwiatowe na paznokciach najpiękniej prezentują się właśnie latem. Możesz wybrać delikatne, jakby malowane akwarelą płatki, rozmieszczone niesymetrycznie, jakby spadły ci na palce. A może wolisz ozdobić kwiatami jeden lub dwa paznokcie każdej dłoni, a resztę pokryć pasującym do nich kolorem? Ciekawą propozycją jest też motyw kwiatowy nakładany jak french, na same końce paznokci. Pomysłów jest mnóstwo, a żadna pora roku nie nadaje się tak dobrze do ich wypróbowania, jak właśnie lato.

Motywy morskie

Klasyczne paski i kotwice wciąż są częścią wakacyjnej stylówki nad morze. Coraz częściej pojawiają się jednak delikatne wersje morskiej przygody, czyli kolory kojarzące się z wodą – turkus, delikatny błękit, odcienie morskiego. Jeśli dodasz do nich trochę połysku, uzyskasz efekt światła grającego na dnie basenu lub egzotycznego morza.