Jak zakończyć romans w miejscu pracy?

jak zakończyć romans w pracy; romans w pracy; jak zapomnieć o kochanku; związek z żonatym mężczyzną; jak zakończyć romans z żonatym mężczyzną

Jeśli tkwisz w zażyłej relacji z osobą, z którą pracujesz w jednej firmie, musisz liczyć się z ryzykiem, że dojdzie do takich wydarzeń, które sprawią, że należy zakończyć związek. Jak zakończyć romans w pracyMoże to być trudna rozmowa. Z drugiej jednak strony mamy wskazówki, dzięki którym możesz sprawić, by rozmowa przebiegła możliwie jak najlepiej, tzn. bez zbędnych kłótni.

Romans w pracy – jak zapomnieć o kochanku?

Nie powiemy Ci, co możesz zrobić, by uleczyć swoje złamane serce i szybko zapomnieć o zakończonym romansie. Z drugiej jednak strony warto zapoznać się z naszym tekstem. Zawarliśmy w nim dość uniwersalne porady. Nieprzypadkowo wskazówki te są wypróbowane – jesteśmy pewni, że na przestrzeni lat korzystały z nich setki, jeśli nie tysiące byłych par. Przeczytaj nasz tekst – być może wiedza nim zawarta przyda Ci się, jeśli będziesz chciała np. zakończyć związek z żonatym mężczyzną.

A oto kwestie, o których powinnaś pamiętać:

  • przygotowanie do rozmowy to podstawa,
  • zaplanuj, co chcesz powiedzieć – jasno i zwięźle,
  • wybierz odpowiednie miejsce do rozmowy – dzięki temu zapewnisz sobie dyskrecję o komfort,
  • nie bądź zbyt agresywna wobec swojego rozmówcy – taka postawa nie rozwiązuje problemów,
  • określ swoje przyszłe relacje z byłym partnerem.

Przygotowanie do rozmowy to podstawa

Jak zakończyć romans z żonatym mężczyzną? Przygotowanie do tej trudnej rozmowy to absolutne must have. Najpierw rzetelnie przygotuj się do rozmowy, zbierz argumenty i zaplanuj to, co zamierzasz powiedzieć swojemu (niedługo już byłemu) partnerowi. Jeśli jesteś rozkojarzona całą tą sytuacją i masz problem z zapamiętaniem najważniejszych kwestii, nie obawiaj się – wciąż

Dobrym pomysłem jest również próba przewidzenia potencjalnych reakcji partnera – jeśli dobrze go znasz, nie powinno być z tym większego problemu. Przykładowo, jeśli spodziewasz się, że zareaguje on emocjonalnie i wybuchnie złością, nie wybieraj cichej restauracji, gdyż awantura mogłaby przeszkadzać pozostałym gościom. Mając to na względzie, wybierz odpowiednie miejsce do rozmowy. W zależności od sytuacji możesz spotkać się z kochankiem osobiście lub porozmawiać przez telefon, czat wideo itp. Jeśli jednak chcesz pokazać, że go szanujesz – zdecyduj się raczej na osobisty kontakt.

Ponadto, osobisty kontakt wydaje się być lepszym rozwiązaniem ze względów praktycznych; takie rozwiązanie pozwoli Tobie i Twojemu partnerowi na pełniejsze bardziej swobodne wyrażenie emocji i/lub uniknięcie ewentualnych nieporozumień. Mogą jednak zaistnieć okoliczności, w których osobiste spotkanie nie będzie możliwe. Taki problem może się pojawi, jeśli np. pracujesz zdalnie lub mieszkacie z partnerem w różnych miastach, a jedno z Was akurat nie przebywa w pracy.

Zaplanuj, co chcesz powiedzieć – jasno i zwięźle

Po zebraniu myśli następnym krokiem jest zaplanowanie tego, co chcesz powiedzieć. Przede wszystkim Twoja wiadomość powinna być jasna, klarowna i zwięzła, a także zdecydowana. Pomocne może być również wcześniejsze przećwiczenie tego, co chcesz powiedzieć. Dzięki temu nie będziesz tak bardzo poddenerwowana podczas bezpośredniej konfrontacji.

Koniecznie przeczytaj:  Czy całowanie można uznać za zdradę?

Kiedy przystępujesz do rozmowy z partnerem z pracy, z którym chcesz jasno zakończyć związek, jasno określ swoje intencje. To nie jest rozmowa, w trakcie której powinno się owijać w bawełnę. Wydaje się, że jest wręcz przeciwnie i musisz być bezpośredni, aby przekazać swój punkt widzenia. Możesz powiedzieć coś w stylu:

Myślę, że byłoby najlepiej, gdybyśmy zakończyli nasz związek

Nieprzypadkowo zaznaczyliśmy w poprzednim akapicie, że Twoja wypowiedź powinna być zdecydowana. W przeciwnym wypadku łatwo możemy przewidzieć, że partner uzna inne zachowanie za brak pewności co do podjętej decyzji i spróbuje Cię błagać lub grozić, by skłonić w ten sposób do zmiany decyzji. Jeśli jednak wykażesz się zdecydowaniem oraz bezkompromisową postawę, szanse na to wyraźnie spadną.

Nie bądź zbyt agresywna

Ważne jest, aby na ostatnim spotkaniu ze swoim byłym kochankiem wyrażać swoje uczucia w sposób grzeczny oraz pełen szacunku w stosunku do drugiej osoby. Oczywiście, nie oznacza to, że musisz zgadzać się ze wszystkim, co mówi Twój (były) partner/kochanek z pracy. Z drugiej jednak strony nie powinnaś spychać go do defensywy. Przykładowo, staraj się unikać zwrotów typu „ty zawsze robiłeś coś źle” lub „ty nigdy o mnie nie dbałeś”.

Określ swoje przyszłe relacje z byłym partnerem

Romans ze znajomym z pracy różni się od tradycyjnego związku. W tym drugim kończycie znajomość, wyprowadzacie się od siebie i… znikacie ze swojego życia. Inaczej wygląda to w przypadku przelotnej znajomości w miejscu pracy. Ponieważ prawdopodobnie będziesz musiała kontynuować współpracę po zakończeniu związku, ważne jest, aby przedyskutować z byłym partnerem, jak będą wyglądać Wasze relacje służbowe. Musisz być profesjonalny i pełen szacunku, nawet jeśli na początku Wasze kontakty mogą wydawać się niezręczne. Porozmawiaj z byłym kochankiem o tym, w jaki sposób będziecie się ze sobą komunikować. Warto, by przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni kontaktować się ze sobą mailowo i/lub telefonicznie. Dopiero gdy ochłoniecie, powinniście zdecydować się na ponowny kontakt typu face-to-face.

Podsumowanie

Kiedy będziesz gotowa do rozpoczęcia rozmowy, by zakończyć związek z kochankiem z pracy, zrób to zdecydowanie. Wyrażaj swoje uczucia z szacunkiem i unikaj obwiniania lub wywlekania wzajemnych win. Na koniec sporządź plan dalszego działania. Omów, jak poradzisz sobie ze współpracą i zaproponuj, że będziesz dostępny w razie potrzeby. Dzięki temu zwiększasz szanse na poprawne relacje z ex-partnerem.