Różnice między wodą toaletową, wodą perfumowaną, a perfumami

perfumy

Woda toaletowa a perfumowana

W obecnych czasach półki sklepowe uginają się od ofert producentów. W drogeriach internetowych, czy sklepowych sytuacja wygląda podobnie pod kątem wyboru wody toaletowej, lub perfumowanej. Na opakowaniach widnieją mało znane oznaczenia typu: EDP, EDC, EDT itd. Przez wyborem odpowiedniej dla siebie wody toaletowej, lub perfumowanej powinieneś znać te tajemnicze skróty.

Rodzaje skrótów, charakteryzujących produkt:

  • EDP oznacza wodę perfumowaną
  • EDT oznacza wodę toaletową
  • EDC oznacza wodę kolońską

 Oprócz tych najpopularniejszych spotkać możesz również oznaczenia typu:

  • Parum, Perfum – sugeruje prawdziwe perfumy
  • EDS- sugeruje wodę odświeżającą
  • woda po goleniu
  • mgiełka
  • dezodoranty

Woda toaletowa a woda perfumowana – różnice w produktach

Warto wiedzieć czym się różni woda perfumowana, od wody toaletowej. Odpowiedź na te pytanie powinien znać każdy, kto szuka dla siebie, lub osoby bliskiej odpowiedniej wody- już za pierwszym razem. Różnica między produktami wynika z zastosowanej ilości olejków zapachowych, co skutkuje różną intensywnością danego zapachu kosmetyku. Woda perfumowana jest drugim produktem, zaraz po perfumach o najwyższym stężeniu zastosowanych olejków. Zawartość wynosi od 10% do 20% Woda toaletowa ma znacznie mniej olejków, bo wynosi jedynie od 5% do 10%. W związku z tym jej woń szybko się ulatnia, oraz jej zapach jest zdecydowanie delikatniejszy. Jedna i druga woda sprzedawana jest w dekoracyjnych flakonach o różnych pojemnościach, przeważnie od 30ml do 100ml, gdzie oczywiście spotkać można również większe gabaryty produktu. Im więcej pojemności ma flakon, tym wyższa jest jego cena. Cena również ma znaczenie przy wyborze odpowiedniej dla nas wody. Perfumy są najdroższe, woda perfumowana nieco tańsza, przy czym ta toaletowa jest najtańszym zamiennikiem wcześniej wymienionych pachnideł. Jednym słowem, cena idzie z z zawartością stężenia olejków eterycznych.

 Perfumy a woda toaletowa- różnice

Perfumy określane są mianem pachnidła, a według fachowców słowo „perfumy” są zarezerwowane dla kosmetyków o wyłącznie najwyższej zawartości związków zapachowych. Zawartość ta może wynosić od 15% do 40%. Jak odróżnić perfumy od wody perfumowanej? Zasada jest jedna, prawdziwe perfumy ze względu na wysoki poziom stężenia substancji zapachowych, oraz ze względu na idącą za jakością ceną sprzedawane są we flakonikach o małej pojemności. Flakony mają charakter dekoracyjny i stanowią motyw kolekcjonerski dla prawdziwych pasjonatów luksusu. Ponadto różnica między wodą perfumowaną, a perfumami wynika z ceny. Perfumy są czasem kilkukrotnie droższe, a ich edycje limitowane sięgają ceny kilku tysięcy złotych, lub euro. Jest to dobro luksusowe, nie dla każdego przeznaczone. Warto zadać sobie pytanie, czy w takim razie ciężej jest je kupić? W drogeriach głównie spotkać można produkty oznaczone EDP, EDT. Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie sklepu internetowego z nieskazitelnymi opiniami kupujących na temat jakości produktu. Należy weryfikować na tyle na ile można sprzedawcę produktu, oraz markę sklepu, aby nie paść ofiarą oszustwa, a co za tym idzie nie kupić podróbki.

Woda perfumowana a woda toaletowa – co wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Obecnie rynek oferuje ogrom możliwości wyboru produktu. Istnieje szereg rozmaitych nut zapachowych, o różnym stopniu intensywności. Należy wiedzieć, ze zapachy wody toaletowej, mogą się nieco różnić od tych perfumowanych, nawet jeśli noszą tą samą nazwę i wytworzone są przez jednego producenta. Różnica wynika z tego, że wody toaletowe poddawane są procesom reformulacji, co oznacza odświeżanie zapachu. Każdy z zapachów sprawdzi się inaczej w różnych sytuacjach. Perfumy, czy woda perfumowa z reguły mają charakter odświętny, więc są bardziej wieczorowe. Woda toaletowa, w związku z jej delikatnością może być doskonałym wyborem na co dzień. W okresie letnim, charakteryzującym się dusznym, gorącym powietrzem, z reguły klienci sięgają częściej po wodę toaletową. Woda perfumowana latem, może doprowadzić nas do bólu głowy w związku z jej intensywnością. W związku z powyższym nie ma jednej reguły na preferencje wszystkich osób chcących kupić konkretny produkt. Każdy zapach ma zupełnie inne właściwości, więc należy odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaką okazję, oraz z jakich względów chcemy go nosić.  Ważny jest również sposób używania kosmetyków zapachowych, żeby wydobyć z produktu jak najwięcej korzyści.

Podsumowanie

Obecnie na rynku kosmetyków zapachowych, producenci oferują niesamowity wybór wód toaletowych, perfumowanych, oraz czystych perfum. Różnice między tymi produktami tkwią w cenie, oraz w intensywności zapachu. Intensywność ta, wynika z zastosowania określonego stężenia olejków zapachowych. Im wyższe stężenie, tym produkt jest trwalszy, oraz droższy. Nie ma jednej odpowiedzi, który produkt sprawdzi się najlepiej, ponieważ wybierając konkretnie wodę zapachową, należy mieć sprecyzowane odpowiedzi na pytanie, kiedy będziemy go używać, oraz z jakich względów będzie noszony.