Jak ukarać faceta, który zdradza?

zdradzona kobieta myśli jak ukarać faceta

Niezależnie od tego jak długo jesteśmy w związku, zdrada zawsze boli i pozostawia ogromną dziurę w naszym sercu. Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób możesz ukarać niewiernego partnera, w poniższym artykule przedstawimy Ci kilka propozycji.

Podejrzewasz, że partner Cię zdradza?

Niewierność jest jednym z głównych powodów dlaczego związki się rozpadają, niezależnie od tego czy mówimy w tym przypadku o małżeństwach, narzeczeństwie czy związkach na podstawowym etapie. Niestety facetom, którzy zdradzają swoje partnerki nie wystarcza odwagi i honoru do tego, aby się do całej sytuacji przyznać. Najczęściej dowiadujemy się więc o tym przypadkowo lub samemu zauważając pewne zachowania, które wskazywałyby na to, że partner nas zdradza. Pamiętajmy jednak, że nie należy w tym przypadku popadać w paranoje i kilka dni bez współżycia wcale nie musi oznaczać zdrady.

Jak zachowuje się facet, który zdradza?

Kiedy facet zdradza, najczęściej podupada nasze życie łóżkowe. Facet szuka wtedy wymówek ku temu aby nie doprowadzić do współżycia. Bardzo często dochodzi wtedy do sytuacji, w której mężczyzna spędza coraz mniej czasu w domu. Oczywiście najczęściej wina za tego typu sytuacje zrzucana jest na przykład na pracę i tak zwane nadgodziny.

Oprócz sytuacji w której widocznie oddalamy się z partnerem od siebie, niektórzy mężczyźni reagują na zdradę zupełnie odwrotnie. Poświęcają nam w takim przypadku jeszcze więcej czasu, starają się w swoim umyśle 'wynagrodzić’ nam te sytuacje, na przykład kupując kwiaty bez okazji czy organizując wspólne wakacje.

Najczęstsze wymówki facetów, którzy zdradzają

Zastanawiasz się jakie wymówki na zdradę najczęściej słyszymy z ust facetów? Będzie to na przykład 'niespełnienie oczekiwań i potrzeb seksualnych’. W taki sposób mężczyzna próbuje zrzucić swoją winę na partnerkę, jasno dając jej do zrozumienia, że to przez nią doszło do tego. Jest to absurdalny argument, ale to właśnie na takie najczęściej kobiety mogą liczyć. Inną wymówką facetów, którzy zdradzili może być na przykład 'to był tylko jeden raz’. Jest to więc forma zbagatelizowania problemu i próby wyjaśnienia go jako jednorazowy błąd.

5 pomysłów jak zemścić się na facecie za zdradę?

Zastanawiasz się co zrobić, aby zemścić się na swoim facecie za zdradę? Koniecznie sprawdź 5 poniższych propozycji:

1. Pokaż mu co stracił. Rozwijaj się zawodowo i prywatnie, zadbaj o swoje ciało. Niech widzi jaki skarb wypuścił z rąk!

2. Udzielaj się w social mediach. Twój ex z pewnością będzie sprawdzał Twoje socjale, tym samym pokaż mu jak dobrze radzisz sobie po rozstaniu! Koniecznie wstaw relacje kiedy pójdziesz na randkę!

3. Jeżeli znasz dziewczyną, z którą Twój były facet Cię zdradził – koniecznie poinformuj ją o całej sytuacji. 

4. Im szybciej pozbierasz się po całej sytuacji i znajdziesz nowego partnera – tym bardziej Twój ex pożałuje swojej decyzji. 

5. Nie urywaj kontaktu ze wspólnymi znajomymi. Tym bardziej pokaż im, że u Ciebie jest wszystko okej i nie przejmujesz się utratą kogoś tak bezwartościowego!

Jak podnieść się po zdradzie?

W celu poradzenia sobie z tak ogromnym bólem warto mieć kogoś kto nas wysłucha i wesprze w tak trudnych chwilach. Może być to na przykład ktoś z rodziny bądź najbliższych znajomych. Pamiętaj również, że nie jest wstydem skorzystanie z pomocy psychologa, który pomoże nam wrócić na nogi i to przepracować.

Koniecznie przeczytaj:  Czy całowanie można uznać za zdradę?

zdradzona kobieta

Czego zdrada może nas nauczyć?

Zdrada partnera z pewnością nauczy nas, że nawet osoby, które kochamy najmocniej na świecie – mogą nas zranić. Nie chodzi tutaj oczywiście o generalizowanie mężczyzn bo oczywiście nie każdy z nich zdradza. Warto jednak ostrożnie dobierać partnerów i zwracać uwagę na sygnały, które mogłyby wskazywać na potencjalną zdradę.

Dlaczego obwiniamy siebie za zdradę partnera?

Niestety kobiety bardzo często obwiniają siebie za zdradę partnera, tłumacząc ją między innymi tym, że nie były dla niego wystarczająco dobre. Absolutnie nie możemy tak myśleć, to osoba, która zdradziła podjęła świadomie swoją decyzje i jest jedyną osobą winną w całej tej sytuacji. Nie możemy doszukiwać się powodów tej decyzji w naszym zachowaniu.

Czy zdradę można wybaczyć?

Jest to oczywiście kwestia indywidualna każdej kobiety. Pamiętajmy jednak, że jeżeli doszło już do zdrady, prawdopodobieństwo że pojawi się ona kolejny raz jest bardzo wysokie. Dla wielu kobiet złamane serce i utracone zaufanie jest już nie do odbudowania z tym samym partnerem.

Czy mówiąc o zdradzie zawsze mamy na myśli seks?

Dla części z nas zdradą będzie nie tylko seks. Bliski kontakt fizyczny z innymi partnerami w sytuacji kiedy jesteśmy w związku również mogą być traktowane jako zdrada. Mamy tu na myśli na przykład całowanie się z inną osobą.

Jak dużo czasu musi minąć abyśmy pogodzili się ze zdradą?

Czas, który musi minąć po zdradzie abyśmy w pełni mogli się z nią pogodzić – niestety nie jest policzalny. Każda kobieta jest inna i w inny sposób może przechodzić taką traumę.

Pamiętaj, że za zdradę obwiniać można jedynie osobę, która się jej dopuściła. Życie toczy się dalej a Ty z pewnością zasługujesz na szczęście!