Czym dokładnie jest strobing?

strobing

Strobing – Co to ?

Strobing jest w najprostszym możliwym ujęciu jedną z ulubionych technik makijażu, jaką wykonują profesjonaliści. Nie tylko odmładza, ale również dodaje świeżości i blasku. Nazwa techniki może oczywiście brzmieć dla części osób bardzo tajemniczo, to w rzeczywistości jest to metoda praktycznie dla każdego. Godny uwagi jest fakt, strobing można bez większego problemu wykonać samodzielnie w domu. Oczywiście trzeba wiedzieć, jak zrobić to umiejętnie, by został osiągnięty satysfakcjonujący efekt.

Co warto wiedzieć o technice, jaką jest strobing?

Różnice między strobingiem, a klasycznym konturowaniem

Jest to w dużym skrócie konturowanie twarzy rozświetlaczem. Należy jednak dostrzec pewne różnice między omawianą techniką, a klasycznym konturowaniem. W drugim wymienionym przypadku makijaży wykonywany jest w oparciu o zasadę ciemno-jasno, wykorzystywany jest róż i bronzer. Ponadto w przypadku strobingu istotne znaczenie będzie miało światło, z kolei najważniejszym kosmetykiem jest rozświetlacz. Warto wspomnieć, że termin pochodzi z języka angielskiego i ma związek z fotografią.

Dla kogo strobing jest odpowiedni?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że odpowiednio wykonany strobing nie tylko poprawi rysy twarzy, ale również doda świeżości i blasku, a także optycznie odmłodzi skórę. Rekomendowany jest przede wszystkim paniom o suchej, zmęczonej i poszarzałej cerze. Należy jednak zaznaczyć, że osoby o mieszanej i tłustej skórze wcale nie muszą zrezygnować z tej metody. Istotne znaczenie będzie miało wtedy właściwe przygotowanie problematycznej cery. Wystarczy w pierwszej kolejności nałożyć bazę matującą. Doskonale egzamin zda m.in. transparentny puder mineralny wykazujący się matującymi właściwościami. Dobrym rozwiązaniem będzie także użycie jasnego podkładu zamiast rozświetlacza w newralgicznej strefie T.

Jakie kosmetyki wykorzystywane są w strobingu?

Rozświetlacz

Nie można prawidłowo wykonać strobingu bez użycia tego produktu. Zalecane jest używanie produktów wysokiej jakości znajdujących się w ofercie asortymentowej renomowanych marek posiadających naturalny skład. Można będzie mieć dzięki temu całkowitą pewność, że rozświetlacz będzie zarówno skuteczny, jak i delikatny dla skóry. Godny uwagi jest fakt, że makijaż wykonany przy ich wykorzystaniu będzie w stanie stosunkowo długo utrzymać się na twarzy. Z kolei efekt omawianego strobingu będzie wyjątkowy,

Połączenie witaminy E, olejów i minerałów

Należy mieć świadomość, że tworzą one na skórze wrażenie lustrzanej tafli. Ponadto kosmetyk będzie doskonale odbijał światło. W ten sposób powstanie piękny i jednolity blask. Rekomendowane jest odpowiednie dopasowanie rozświetlacza do swojej karnacji. Z kolei na wieczór można zdecydować się użyć kosmetyku z większymi drobinkami.

Koniecznie przeczytaj:  W jaki sposób powinno się dobrać makijaż do czarnej sukienki?

Baza pod makijaż

Wspomniany produkt mogą użyć przedstawicielki płci pięknej posiadające tłustą cerę. Baza pod makijaż może zapobiec nadmiernemu wydzielaniu sebum. Obecnie Panie mają znacznie większy wybór, niż mogłoby się wydawać. Produktami, które zagwarantują perfekcyjny mat są primer, matujący puder mineralny.

W jaki sposób wykonać strobing przy pomocy rozświetlacza?

Warto wiedzieć, że tylko prawidłowo wykonany strobing pozwoli na uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu. Technika jest znacznie prostsza, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem opanować kilka podstawowych kroków.

Wykonanie strobingu krok po kroku

Rekomendowane jest rozpoczęcie od bardzo dokładnego oczyszczenia całej twarzy. Kolejnym krokiem będzie nałożenie kremu odpowiednio dopasowanego do potrzeb skóry i bazy. Bardzo istotne znaczenie będzie miało użycie podkładu i korektora. Dzięki temu można będzie nie tylko wygładzić skórę, ale również wyrównać jej koloryt. Następnym etapem będzie utrwalenie podkładu. Może w tym pomóc transparentny puder np. mineralny. Dopiero w tym momencie można użyć rozświetlacza. Należy nałożyć go w odpowiednie miejsca na twarzy. Wystarczy użyć do tego celu specjalnych pędzli. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mini kabuki może być niezwykle przydatny do zaznaczeniu grzbietu nosa czy łuku pod brwiami. Z kolei większy pędzel można z powodzeniem wykorzystać do nałożenia kosmetyku na brodę czy czoło. W przypadku pań z okrągłą i kwadratową twarzą zalecane jest aplikowanie rozświetlacza także na wewnętrznych i zewnętrznych kącikach oczu oraz na środku policzków. Trójkątna i podłużna twarz nabierze natomiast blasku, gdy zostanie zaznaczony pasek pod dolną powieką. Przedstawicielki płci pięknej, które mają twarz w kształcie trójkąta mogą dodatkowo zdecydować się na nałożenie kosmetyku na kości żuchwy. Na samym końcu wystarczy musnąć kości policzkowe różem. Na usta należy nałożyć błyszczyk. Warto podkreślić oczy malując brwi kredką, a rzęsy tuszem.

Co mogą zrobić kobiety pragnące uzyskać spektakularny efekt?

Kobiety, którym zależy na uzyskaniu spektakularnego efektu glow zalecane jest wykorzystanie tricku stosowanego zarówno przez gwiazdy Instagrama, jak i YouTuba. W najprostszym możliwym ujęciu wystarczy użyć rozświetlacza dwa razy na różnych etapach wykonywania makijażu. Pierwszy raz warto nałożyć wspomniany rozświetlacz jeszcze przed nałożeniem podkładu, a drugi raz na podkład. W ten sposób skóra nie tylko będzie wyjątkowo promienna, ale również zyska wyraźny blask.