Jak zrobić fale na włosach?

fale na włosach

Włosy z falami to idealna fryzura dla każdego. Czemu? Taki wygląd jest idealny: kobiecy, grungy i jednocześnie seksowny. Jedną z najlepszych rzeczy w temacie fal jest to, że istnieje tak wiele stylów, które mieszczą się w tej kategorii. Dzięki temu możesz stworzyć swoją własną niepowtarzalną fryzurę. Jeśli nie wiesz, co to są „beach waves” lub zastanawiałeś się, jak je zrobić, jesteśmy gotowi podzielić się kilkoma pomysłami. Szczerze mówiąc, chociaż wyglądają na „bezwysiłkowe”, potrzebują trochę pracy. Jeśli chodzi o to, jak osiągnąć taki wygląd, masz wiele opcji – od gorących narzędzi, które wykonują za Ciebie pracę, po niewymagające ciepła triki, takie jak opaska na głowę. Ale nie bój się: każda dziewczyna radzi sobie z nimi za pierwszym razem.

Fale na włosach – za pomocą czego je uzyskać?

Specjalne produkty do fal

Najbardziej tradycyjnym sposobem na uzyskanie fal jest lokówka. Wybierz końcówkę o średnicy około trzech centymetrów i pamiętaj, aby przed stylizacją nałożyć na włosy środek chroniący przed ciepłem. Następnie po prostu potrząśnij włosami i gotowe. Obecnie na rynku oprócz szerokiego wyboru lokówek, znajdziemy także ogromny wybór falownic do włosów, które znacznie ułatwiają całą sprawę!

Prostownica

Jeśli nie wiesz, jak łatwo uzyskać pofalowaną teksturę, możesz być zaskoczona sugestią, aby zrobić falowane włosy za pomocą prostownicy. Przy pomocy prostownicy z łatwością uzyskasz niesforne fale na włosach, które wyglądają tak fajnie. Może być trudno owinąć pasmo włosów za pomocą prostownicy w celu zakręcenia włosów, gdy ta jest przeznaczona do ich prostowania. Jest jednak powód, dla którego fale robione prostownicą są czymś popularnym i chociaż może to brzmieć niewiarygodnie – są łatwe do zrobienia.

Fale bez użycia wysokiej temperatury

Chociaż używanie lokówki lub prostownicy daje śliczne fale na włosach, w niektóre dni po prostu chcesz pominąć cały proces stylizacji lub możesz nie mieć pod ręką odpowiednich narzędzi. Na szczęście wysoka temperatura nie jest jedynym sposobem na uzyskanie falowanych włosów — w rzeczywistości istnieje wiele łatwych sposobów na osiągnięcie tych samych rezultatów bez dotyku ciepła.

Rodzaje fal – kilka skutecznych sposobów na popularne stylizacje włosów

1. Fale lokówką

Ponieważ ten sposób wymaga użycia lokówki, najpierw przygotuj włosy z pomocą sprayu termoochronnego. Wskazówka: spryskaj włosy lakierem do włosów, zanim zaczniesz je stylizować – ta sztuczka pomaga dłużej utrzymać loki. Po przeczesaniu produktu zacznij kręcić włosy pd tyłu do przodu.

Aby skręcić włosy, owiń dziesięciocentymetrową część włosów wokół lokówki z dala od twarzy i pozostaw końce na zewnątrz. Gdy skończysz kręcić całą głowę, znajdź około pięciu kawałków włosów, które wymagają poprawek i ponownie je zwiń – ale tym razem owiń pasma w przeciwnym kierunku (w kierunku twarzy), aby zmienić wzór loków. Zakończ sprayem z solą morską i sprayem teksturującym, aby dodać trochę plażowej tekstury.

2. Fale przy użyciu prostownicy

Tak, idealne plażowe fale nie zawsze wymagają lokówki – naprawdę możesz uzyskać naprawdę doskonałe rezultaty za pomocą prostownicy do włosów. Jeśli twoje włosy są grubsze, zacznij od kilku obfitych rozpyleń środka chroniącego przed ciepłem, a następnie z grubsza wyprostuj włosy. Nie martw się o to, aby były idealnie gładkie i proste – chodzi o to, aby po prostu ułatwić sobie pracę z włosami, gdy zaczniesz się kręcić.

Koniecznie przeczytaj:  Co powinno się zrobić, aby włosy szybciej rosły?

Pracując w pięciocentymetrowych sekcjach (klipsy są tutaj pomocne), chwyć włosy od nasady, odwróć prostownicę od twarzy i delikatnie przesuń się po pasmie. Kiedy zwolnisz prostownicę, będziesz miał przyzwoicie sprężysty lok, który możesz rozerwać palcami, aż uzyskasz luźną falę.

3. Fale przy pomocy jedwabnego wałka do włosów

Ten sposób o falach na plaży jest jednym z najłatwiejszych na liście, ale ostrzegam Cię, że musisz poświęcić kilka godzin, aby wszystko przebiegło sprawnie. Zaczynając od włosów, muszą być one suche w około 80/85 procentach. Następnie nałóż na nie krem do stylizacji, aby uzyskać gładsze, bardziej miękkie włosy. Za pomocą małego klipsa przymocuj wałek do czubka głowy po podzieleniu włosów na dwie części.

Aby uzyskać fale na plaży, przekręć każde pasmo i przełóż je raz pod i nad wałkiem, zanim chwycisz kolejne pasmo i powtórz. Kiedy skończysz sekcję, przerzuć koniec wałka do tyłu, a następnie zawiąż gumkę na końcach. Powtórz po obu stronach, aby uzyskać pożądany efekt.

4. Fale uzyskane dzięki spaniu w warkoczu

Nie masz ochoty spędzać całego stylizując włosy? Nic dziwnego! Ten inteligentny sposób wymaga pięciu minut pracy przygotowawczej tuż przed snem. W przypadku wilgotnych włosów, najlepiej sprawdzi się spryskanie nawilżającą odżywką bez spłukiwania, a następnie suszenie suszarką do około 90 procent suchych włosów (powinny być tylko trochę wilgotne). Suszenie naturalne również jest tutaj opcją, ale jeśli masz skłonność do puszenia się i elektryzowania włosów, suszarka do włosów pomoże ci trochę je wygładzić.

Następnie odwróć włosy do góry nogami, zbierz je na czubku głowy i stwórz podstawowy warkocz z trzech pasm. Kiedy odwrócisz włosy, warkocz może wyglądać trochę niedokładnie, ale to wszystko jest częścią procesu. Idź spać, a kiedy się obudzisz, delikatnie rozplątaj swój warkocz, potrząśnij falami i spryskaj je sprayem teksturującym, aby utrzymać je nienaruszone przez cały dzień.

Sposób na długie włosy:

Jeśli nigdy nie udaje Ci się zakręcić włosów we właściwym kierunku, wypróbuj tę sztuczkę: Najpierw zwiąż wszystkie włosy w bardzo wysoki kucyk – teraz podciągnij go jeszcze wyżej i jak najbliżej linii włosów . Zabezpiecz go na miejscu gumką do włosów. Następnie zacznij falować pasma włosów a pomocą lokówki lub prostownicy, pozostawiając około 5 centymetrów niezwiniętego odcinka na dole. Gdy cały kucyk zostanie zwinięty, zdejmij gumkę do włosów i palcami potargaj i rozdziel loki. Na koniec rozczesz fale grzebieniem z szerokimi zębami, aby je poluzować

Sposób na krótkie włosy:

Chociaż może to wymagać trochę praktyki, można stworzyć teksturowane fale na nawet najkrótszych fryzurach. Wszystko, czego wymaga, to 3-centymetrowa końcówka lokówki i ruch nadgarstkiem. Wskazówka: Po zakończeniu kręcenia całej głowy, obficie spryskaj ją elastycznym lakierem do włosów, zanim zaczniesz rozczesywać loki, aby upewnić się, że się utrzymają.

Podsumowanie

Jak widać, znajduje się masa metod na wykonanie fal na włosach. Niektóre nawet nie wymagają specjalnych urządzeń! Da się uzyskać idealne fale bez użycia ciepła, natomiast ci, którzy wolą szybki proces falowania włosów, mogą sięgnąć po lokówkę lub prostownicę. Z tymi wskazówkami w swoim domu jesteś w stanie wykonać stylizację na włosach, w której będziesz wyglądać jak po wyjściu z salonu!