Nawilżanie skóry i włosów to gwarancja pięknego wyglądu

Rutyna pielęgnacyjna to pewne powtarzalne kroki, które wykonuje się każdego dnia, aby mieć piękną cerę i włosy. Czy wiesz, jakie jest jedno z najważniejszych zadań w pielęgnacji? To właśnie nawilżanie skóry i włosów, tak aby zachować je w dobrej kondycji.

Dlaczego Twoja skóra potrzebuje nawilżenia?

Na pewno wiesz o tym, że nawilżanie skóry twarzy jest bardzo ważna, niezależnie od tego jaki masz rodzaj cery. Wydaje się, że jest to bardzo proste zadania, jednak nie jest tak do końca, bo żeby dobrać odpowiedni krem nawilżający, trzeba znać swój rodzaj cery. Jeśli skórze brakuje nawilżenia ma to wiele negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim składniki nawilżające i woda w skórze, wpływają na prawidłową budowę włókien elastynowych i kolagenowych. Dzięki temu nasza skóra jest elastyczna i dobrze napięta. Poza tym woda transportuje substancje aktywne wgłąb skóry, co jest kluczowe przy działaniu wielu kremów. Woda jest także podstawowym budulcem, który wpływa na płaszcz hydrolipidowy naszej skóry, jako bariery ochronnej. Jeśli skóra nie jest dobrze nawilżona, może być sucha i podrażniona. Nawilżenie skóry jest zatem kluczowe dla jej dobrej kondycji i wzmocnienia jej.

Tych dwóch składników szukaj w kosmetykach nawilżających

Jeśli chodzi o wysokiej jakości kremy nawilżające, musisz zwrócić uwagę na dwa rodzaje składników. Pierwszy z nich to składniki hydrofilowe, czyli takie które wiążą wodę. Ich głównym zadaniem jest przyciąganie cząsteczek wody i wiązanie ich w skórze. Takie składniki mogą przenikać przez barierę naskórka, a dzięki temu ich działanie jest skuteczne i długotrwałe. Składniki hydrofilowe to przede wszystkim popularny kwas hialuronowy, kolagen, aminokwasy, gliceryna i wyciągi roślinne typu mocznik i aloes. Na szczególną uwagę na tej liście zasługuje kwas hialuronowy, który ma wyjątkowo silne właściwości wiążące wodę, ale też kolagen, tworząc warstwę na powierzchni skóry, chroniącą ją przed utratą wody. Druga ważna grupa składników to składniki hydrofobowe, które dają efekt specjalnej osłony, chroniącej przed utratą wody. Wymienia się tutaj przede wszystkim oleje pochodzenia naturalnego takie jak arganowy, awokado, migdałowy i jojoba, ale również masło shea i ceramidy. Jeśli określisz swój typ cery, to bez problemu dobierzesz najlepsze składniki działające na jej korzyść.

Nie tylko Twoja cera wymaga uwagi, zadbaj też o nawilżenie włosów

Wydaje się, że to właśnie nasza cera wymaga najwięcej uwagi i dbałości o jej nawilżenie. Tymczasem pielęgnacja skóry twarzy to jedno z wyzwań w pielęgnacji, równie ważne jak nawilżanie swoich włosów. Nasze kosmyki mogą tracić wodę i być przesuszone na skutek niewłaściwej pielęgnacji, stylizacji na gorąco i nieumiejętnego traktowania. W ten sposób mogą być suche, puszyć się i wyglądać na zniszczone. Czy wiesz jak nawilżyć włosy? Szukaj takich szamponów, odżywek i masek, które również odpowiadają na potrzeby Twoich włosów. Inna będzie pielęgnacja jeśli masz farbowane włosy, a inna jeśli Twoje pasma się puszą. Tak samo weź pod uwagę stopień porowatości włosów, który w dużej mierze wyznacza sposób pielęgnacji. Naturalne oleje roślinne jak olej z awokado, gliceryna czy kwas hialuronowy to składniki, które pomogą Ci nawilżyć włosy.