Co na mega szybki porost włosów?

kobieta z pięknymi długimi włosami

Mega szybki porost włosów? Mamy sposoby

Włosy rosną mniej więcej o jeden centymetr miesięcznie. Wielu osobom zależy jednak na ich szybszym wzroście w krótszym tempie. Jest to możliwe – za pomocą niektórych metod można przyspieszyć wzrost włosów, by przybywało ich 2-3 cm co miesiąc. Dodatkowo będą one silne i piękne. Co zrobić, aby włosy szybciej rosły?

Dobry szampon i odżywka

Największe znaczenie dla pielęgnacji włosów ma odpowiedni szampon. Nie wystarczy ich umyć byle jakim preparatem. Podczas mycia należy skupić się przede wszystkim na masowaniu i oczyszczaniu skóry głowy. W ten sposób dostarcza się cebulkom włosowym cennych składników. Na przyspieszenie porostu włosów polecany jest szampon wzmacniający. Receptura takiego kosmetyku jest komponowana w sposób motywujący cebulki do pracy. Podobnie działają produkty przeciwko nadmiernemu wypadaniu włosów. Składniki aktywne w nich zawarte usprawniają przepływ krwi w mieszku włosowym, wzmacniają cebulki i wspomagają mega szybki porost włosów. Dodatkowe wsparcie będzie stanowiła odżywka lub maska o podobnym działaniu.

Preparat na porost włosów

Na rynku dostępne są wcierki do włosów, które przyspieszają tempo ich wzrostu. W składzie znajdują się najczęściej zioła wykazujące pozytywny wpływ na cebulki. Systematyczne stosowanie kosmetyku przekłada się nawet na dwukrotne zwiększenie tempa wzrostu włosów. Najlepiej używać ich równolegle z peelingami. Usuną one martwy naskórek, a czysta skóra lepiej wchłonie składniki produktów. Peelingi dobrze jest stosować raz na tydzień.

Koniecznie przeczytaj:  Co powinno się zrobić, aby włosy szybciej rosły?

Czesanie włosów i masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy wpłynie świetnie na przyspieszenie porostu włosów. Warto zaopatrzyć się też w specjalną szczotkę. Powinna ona mieć następujące cechy:

  • wykonana z naturalnego włosia,
  • z wypustkami posiadającymi idealne do masażu zakończenia w postaci małych kuleczek,
  • elastyczny korpus dopasowujący się do ruchów.

Taka szczotka umożliwia bezproblemowe rozczesanie włosów i wymasowanie głowy.

Domowe sposoby na porost włosów

Na zwiększenie tempa wzrostu włosów wpłyną też domowe metody. Mogą to być np. maski z drożdży, aloesu bądź żelu aloesowego. Duże znaczenie ma także codzienna dieta. Kluczowe jest odpowiednie nawodnienie i dbałość o dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Ich niedobór powoduje nadmierne wypadanie włosów, ich osłabienie, a nawet zatrzymanie wzrostu. Korzystne może okazać się przyjmowanie suplementów, np. tych posiadających w składzie:

  • biotynę,
  • pokrzywę,
  • skrzyp polny.

Z wymienionych roślin można też robić ziołowe płukanki lub napary. Naturalna suplementacja wpływa na wzmocnienie włosów, ograniczenie ich wypadania i przyspieszenie wzrostu.

Podsumowanie

Tempo wzrostu włosów zależne jest od ich kondycji. Należy ją wspierać zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. By przyspieszyć porost włosów warto stosować specjalne szampony i odżywki, a także wcierki stworzone właśnie w tym celu. Pomocne okaże się czesanie włosów szczotką z wypustkami w formie kuleczek i masowanie skóry głowy. Ponadto konieczne jest odpowiednie żywienie i nawadnianie. Wspomagająco zadziałają dostępne suplementy.