Broker CFD – czym wyróżnia się ten najlepszy?

Czy istnieje jeden, najlepszy broker CFD, który spełnia wszystkie oczekiwania inwestorów, którym zależy przede wszystkim na wysokiej jakości handlu na platformie internetowej. Wyższość jednego brokera nad drugim ciężko argumentować, ale możemy wymienić te cechy, które decydują o tym, że dany broker jest godny zaufania. Czym wyróżnia się dobry broker CFD?

Licencja umożliwiająca świadczenie usług brokerskich

Zacznijmy od tego, co warto zweryfikować na samym początku, podczas rozpoczynania wyboru odpowiedniego brokera CFD. Mowa oczywiście o licencji, która uprawnia brokera do świadczenia usług brokerskich na terenie Polski. To niezwykle istotne, by upewnić się, że dany podmiot faktycznie świadczy usługi legalnie i posiada stosowne pozwolenia wydawane przez Ministerstwo Finansów.

Godny zaufania broker CFD to komfort i bezpieczeństwo każdego inwestora, który nie musi obawiać się o kapitał powierzony brokerowi – ten jest odpowiednio chroniony a cały proces potencjalnej reklamacji czy innych wniosków jest rozpatrywany w zgodzie z międzynarodowymi standardami. Szukasz brokera świadczącego usługi związane z handlem kontraktami CFD? Sprawdź, czy dany podmiot dysponuje stosowną licencją.

Niskie spready i opłaty

Choć czynników odpowiedzialnych za wybór odpowiedniego brokera jest bardzo wiele, wciąż inwestorzy najczęściej kierują się jednym, konkretnym czynnikiem – ceną usług brokerskich. Koszty związane z korzystaniem z usług brokerskich przede wszystkim krążą wokół spreadów – różnicy pomiędzy ceną zakupu kontraktu a ceną sprzedaży waloru. Inwestorzy z pewnością zauważą, że w pierwszej sekundzie po otwarciu transakcji, ta wykazuje pewną stratę. To właśnie koszt, który definiowany jest jako spread – podstawowa forma przychodu, który osiąga broker CFD.

Poza spreadem brokerzy mogą naliczać opłaty z tytułu obsługi rachunku, opłaty z tytułu wypłat depozytu i inne poboczne opłaty. Konkurencja na rynku jest jednak spora, dlatego brokerzy bardzo często rezygnują z tego typu kosztów, starając się przyciągnąć co bardziej oszczędnych inwestorów. Jak zatem upewnić się, że nasz broker zapewnia atrakcyjne warunki? Zapoznajmy się ze strategią cenową i wartością pobranych spreadów. W tym aspekcie zasada jest prosta – im niższe ceny, tym lepszy broker.

Szeroka oferta kontraktów CFD i innych instrumentów finansowych

Broker powinien dostarczać możliwie jak najszerszej oferty instrumentów inwestycyjnych, które pozwolą nam na inwestowanie zgodne z naszym stylem, apetytem na ryzyko i preferencjami związanymi z horyzontem czasowym.

Wiadomo, że dywersyfikacja to klucz to harmonijnego inwestowania. Jeśli zatem inwestor ma dostęp do szerokiego repozytorium inwestycji – kontraktów CFD, par walutowych, akcji, obligacji, funduszy notowanych na giełdzie czy kryptowalut, inwestor może mieć pewność, że zbuduje optymalny portfel inwestycyjny odporny na kryzysy i gorsze momenty na rynku. Czy broker, który zainteresował nas ofertą, daje nam dostęp do licznych instrumentów? A zatem jest to broker godny zaufania.