Jak dbać o skórę głowy po koloryzacji?

Koloryzacja nie tylko osłabia włosy, ale też nie wpływa pozytywnie na skórę głowy. Rzeczywiście mogą pojawić się silne podrażnienia, a także przesuszenie. Warto więc szczególną uwagę poświęcić nie tylko pielęgnacji włosów, ale też pielęgnacji skóry głowy. Dziś podpowiemy Wam jak powinna wyglądać.

Peelinguj skórę głowy

Przyjęło się, że peelingujemy skórę twarzy, a zapomina się, że warto, a nawet trzeba peelingować także skórę głowy. Do tego celu możecie użyć domowego peelingu. Bardzo dobrze sprawdzi się ten na bazie kawy. Pobudza on krążenie, a przy tym usuwa martwy naskórek. Nie można też zapominać, że peeling reguluje wydzielanie sebum. Na początek do miseczki dodajemy dwie łyżki zmielonej kawy. Zalewamy ją 200 ml wrzątku i mieszamy. Czekamy aż kawa wystygnie i nakładamy na skórę głowy, wykonując przy tym kuliste ruchy. Po około 5 minutach zmywamy peeling z kawy letnią wodą i myjemy włosy. Jeżeli nie macie czasu, a chcecie na szybko wykonać peeling, to wystarczy tylko do szamponu dodać łyżkę mielonej kawy. Spróbujcie też peelingu owsianego. Wystarczy zblendować 4 łyżki płatków owsianych, następnie dodać do nich 100 ml wody. Mieszamy i nakładamy na skórę głowy. Po 10 minutach zmywamy. Możecie również kupić gotowe produkty, np. enzymatyczny peeling czy peeling z mikrodrobinkami. Polecamy ten z dodatkiem ostropestu bądź bazylii.

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów po farbowaniu?

Włosy po farbowaniu mogą wypadać. Najczęściej dochodzi do tego na skutek nieprawidłowej koloryzacji. Na szczęście są sposoby, by ograniczyć bądź całkowicie pozbyć się tego problemu. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj serum na wypadanie włosów, które jest niezwykle skoncentrowane. W składzie znajduje się kolagen oraz fibronektyny. Poprawiają one osadzanie się cebulek włosów w skórze i wzmacniają je. Dodatkowo należy stosować olej rycynowy, który wzmacnia cebulki włosowe, a przy tym pobudza do wzrostu te uśpione. Oczywiście nie można zapominać o niacynamidzie, który skutecznie nawilża skórę głowy, przy tym wzmacnia strukturę włosa i zapobiega przesuszaniu się. Niacynamid łagodzi podrażnienia na skórze głowy. Najlepiej wybrać serum z niacynamidem, które jest silnie skoncentrowane. Po nałożeniu serum należy dodatkowo nałożyć odżywkę. Dzięki temu uzyskacie jeszcze lepszy efekt.

Małe zmiany – duże znaczenie

Warto też zmienić kilka nawyków, a rzeczywiście dzięki temu poprawicie kondycję skóry głowy. Na pewno należy wybierać szampony, które w składzie mają dużą zawartość olejów roślinnych. Wybierzcie też metodę mycia OMO, co oznacza, że najpierw nakładacie odżywkę, potem szampon, a na koniec ponownie odżywiacie włosy. Pierwsza odżywka może być z dodatkiem protein albo humektantów takich jak aloes czy kwas hialuronowy. Rozprowadza się ją na długości włosów, a następnie pozostawia na kilka do kilkunastu minut. Potem wystarczy zmyć ją letnią wodą i zaaplikować szampon na skórę głowy i włosy blisko skóry głowy, delikatnie masując. Warto wybrać szampon, który ma działanie normalizujące i nie zawiera w swoim składzie silnych detergentów. Po spłukaniu szamponu wystarczy nałożyć kolejną odżywkę, tym razem z emolientami. Można do nich zaliczyć naturalne oleje, które mają za zadanie zamknąć łuskę włosa. Dzięki temu składniki odżywcze zostają we wnętrzu włosa. Po zmyciu odżywki można przejść do suszenia i stylizacji. Warto stosować kosmetyki, które nie obciążają skóry głowy, aby nie zniweczyć rezultatów wcześniejszej pielęgnacji.