Jakie warzywa warto mieć w ogrodzie?

Jakie warzywa warto mieć w ogrodzie?

Jakie warzywa warto mieć w ogrodzie? Poznaj najlepsze propozycje!

Prowadzenie własnego, przydomowego ogrodu, stało się w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykaną praktyką. Nic dziwnego- warzywa, które kupujemy w sklepach, pozostawiają wiele do życzenia. Jakie warzywa warto mieć w ogrodzie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Warzywa, które muszą znaleźć się w Twoim ogrodzie

Do naszej dyspozycji oddano bardzo wiele różnorodnych warzyw, które możemy zasiać w naszych ogródkach. Wybór jest tak ogromny, a najczęściej ze względu na dostępne miejsce, musimy wybrać jedynie parę propozycji. Do najczęściej wybieranych  zaliczyć należy:

  • ziemniaki,
  • pomidory,
  • ogórki,
  • fasolkę szparagową,
  • dynię,
  • pietruszkę,
  • marchewkę,
  • włoszczyznę

Dlaczego wybierając warzywa do naszego ogrodu warto postawić na te pozycje? W najogólniejszym spojrzeniu ze względu na trzy cechy- łatwość w uprawie, szerokie pole wykorzystania, jak również obfite zbiory.

Pyszne warzywa do zup z ogródka

Stawiając na marchew, pietruszkę oraz włoszczyznę, a więc seler, natkę pietruszki, możemy wychodząc do własnego ogrodu perfekcyjnie przyprawić przygotowywane przez siebie buliony. Bukiet świeżych, wartościowych warzyw, stanie się sekretem pysznej kuchni i niespotykanych automatów, które unoszą się z naszej kuchni.

Wartościowe, właściwe zbilansowane śniadania i kolacje z warzywami z ogrodu

Chcąc prowadzić doskonały ogród, który będzie przynosił obfite plony na naszych talerzach, nie powinno zabraknąć w nim ogórków oraz pomidorów. To dwa najczęściej wykorzystywane warzywa. Smak własnego wyhodowanego ogórka czy dowolnie wybranej odmiany pomidorów jest nieporównywalnie lepszy niż te warzywa, które znanym ze sklepów. Co więcej, możemy wybierać pośród bardzo wielu gatunków. Począwszy od pomidorków koktajlowych idealnych do sałatek, kończąc na słodkich, okazałych pomidorach malinowych.

Jesień w ogrodzie – dynia

Jakie warzywa warto mieć w ogrodzie? Zdecydowanie powinniśmy postawić na dynię. To warzywo, które jesienną porą będzie nie tylko piękną ozdobą naszych ogrodów, ale także jednym z najczęściej wybieranych składników do przygotowania dań, deserów czy przetworów. Co więcej, dynia posiada niezwykle cenne witaminy i minerały, a jej uprawa jest bajecznie prosta. Często mówi się, że dynie rosną same. Kremy dyniowe w asyście własnych ziemniaków z chrupiącymi grzankami, słodkie kompoty, a nawet dyniowe dżemy to pyszna propozycja na uzupełnienie zimowej spiżarni.

Własne warzywa w ogrodzie to jedne z najcenniejszych dla naszego zdrowia składników, jakie będzie serwować sobie i swoim bliskim na talerzach, wraz z towarzystwem mięs, ryb czy innych produktów. Jakie warzywa warto mieć w ogrodzie? To sprawa wysoce indywidualna, jednak istnieje kilka sprawdzonych propozycji, które zawsze będą tzw. strzałem w dziesiątkę.